Whatsapp Hattı: 0532 547 82 90

Kurumsal

İKİA ile Dün, Bugün ve Yarın

Yılların verdiği tecrübe ve bilgi birikim İKİA’da kurumsallaşmayı da beraberinde getirdi. Profesyonel yolculuğuna Türkiye’de değişimin baş gösterdiği 90’lı yıllarda çıkan İKİA, o zamanlar öncü şirketlerin ana satış ve dağıtım bayiliklerini yaparak ‘know-how’unu ve şirket ağını genişleterek 1994 yılında İKİA Şirketler Topluluğu haline geldi. Bugün ise birçok alanda, farklı iş kollarında faaliyetini artırarak sürdüren bir yapıya büründü.

FORKLIFT1İKİA’yı bugünlere getiren iş yaptığı şirket ve kurumlarla arasındaki ‘güven’ oldu. Sürdürülebilir büyümenin ve sürekli geleceğe yürümenin kurallarını yazdı. Alanında her biri tecrübeli personeli ve teknik ekibi ile bu güveni bi araya getirerek sektördeki haklı yerini kazandı.

Kurulduğu yıllarda çay, şeker gibi gıda ürünlerinin satış ve dağıtım hizmetini veren İKİA, bugün farklı alanlarda bir çok faaliyeti başarıyla yürütmesini bildi. Müşterileri ile birlikte önemli bir başarı hikayesi yazdı. Yazılan bu hikayenin ise iki altın kuralı vardı.

Birincisi herkesten ‘daha hızlı’ olmak, diğeri ise ‘herkesten kaliteli’ iş yapmak. Bunun için ‘iki kere hız’, ‘iki kere kalite’ prensibini benimsedi. Bunu da üretimini/satışını ve dağıtım ağını yönettiği işlerde, üretim, paketleme, satış ve satış sonrası hizmetler gibi
tüm proseslere yansıtarak başardı.

Bugün İKİA farklı sektörlerde 3 ana iş alanı ile başarılarını taçlandırmaktadır.

  • GIDA SANAYİ
  • AMBALAJ SANAYİ
  • TEMİZLİK ÜRÜNLERİ GRUBU